d

klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Aktualności / Bieżące / Nieprzestrzeganie Zaleceń ...

Nieprzestrzeganie Zaleceń Terapeutycznych u Osób Starszych – Kurs Edukacyjny Online

2020-05-16
opublikowany w kategorii Bieżące

Nieprzestrzeganie Zaleceń Terapeutycznych u Osób Starszych – innowacyjny Kurs Edukacyjny Online został udostępniony przez Projekt Skills4Adherence

Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych i polipragmazja u osób w wieku podeszłym to zagadnienia, które często stanowią problem dla profesjonalistów opieki zdrowotnej.

Celem projektu Skills4Adherence stworzonego przez trzy ośrodki naukowe: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Polska), ICS Maugeri (Włochy) i Uniwersytet w Porto (Portugalia) było znalezienie rozwiązania tych problemów. Efektem ich działań, jest stworzony w ramach projektu Skills4Adherence, udostępniony właśnie Kurs Edukacyjny Online dotyczący Nieprzestrzegania Zaleceń Terapeutycznych i Polipragmazji u Osób w Wieku Podeszłym.

Ten wszechstronny, oparty na wiarygodnych danych klinicznych program treningowy składa się z 3 filarów, zawierających podstawową wiedzę i umiejętności praktyczne:

- metody poprawiające przestrzeganie zaleceń terapeutycznych

- prewencja polipragmazji

- metody poprawiające wykorzystanie interwencji ulepszających przestrzeganie zaleceń terapeutycznych u osób w wieku podeszłym

Kurs jest darmowy i dostępny dla każdej zainteresowanej osoby. Materiały dostępne są w 4 językach: angielskim, włoskim, polskim i portugalskim.

Szczególnie profesjonaliści opieki zdrowotnej i studenci są zaproszeni do skorzystania z kursu. Wraz z wiedzą kurs oferuje testy i uzyskanie certyfikatu.

Edukacyjny Kurs Online Skills4Adherence z zakresu przestrzegania zaleceń terapeutycznych przez pacjentów oraz polipragmazji u osób starszych jest dostępny pod adresem: http://skills4adherence.eu/   Należy kliknąć „Click here to start”, aby rozpocząć kurs.

Projekt Skills4Adherence był współfinansowany z funduszy Programu Erasmus+.

 

Brak komentarzy.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz.