d

klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Aktualności / Bieżące / Lekarze rodzinni chcą ...

Lekarze rodzinni chcą walczyć z otyłością wśród dzieci i dorosłych

2016-06-07
opublikowany w kategorii Bieżące

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, we współpracy z innymi towarzystwami naukowymi, opracowało zasady postępowania z otyłością. Więcej..

WYTYCZNE LECZENIA OTYŁOŚCI

 

2 komentarze

Elżbieta 2016-06-09

Jako współautorka wytycznych i osoba w Kolegium zajmująca się problemem otyłości bardzo się cieszę, że wzbudziły one zainteresowanie a efektem tego jest chęć podjęcia w środowisku dalszych działań, aby poprawić postępowanie lekarzy rodzinnych z pacjentami z rozpoznaniem nadwagi i otyłości. Jestem otwarta na wszelkie sugestie i dzielenie się doświadczeniami. Ze swej strony uważam, że pierwszym krokiem powinno być szerokie rozpropagowanie tych wytycznych przez np. cykl szkoleń dla lekarzy rodzinnych w oddziałach, po to właśnie między innymi aby poprawić logistykę badania klinicznego.

Jan 2016-06-08

W dniu 4 czerwca 2016 na Kongresie Medycyny Rodzinnej w Kielcach zaprezentowałem pracę "Epidemia nadwagi i otyłości - co LR może i powinien zrobić". We wnioskach stwierdziliśmy, że w ślad za bardzo dobrymi wytycznymi powinny pójść dalsze kroki tj. 1. stworzenie checklisty dla POZ (LR) obejmującej ważne problemy; w tym nadwagę i otyłość, 2. poprawić logistykę badania klinicznego! Chętnie podzielimy się naszymi 10-letnimi doświadczeniami.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz.