klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Onkobieg 2020

 

Spędź aktywnie czas i wesprzyj pacjentów onkologicznych.

Weź udział w „13 Onkobieg-u Razem po zdrowie!”

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną.

Od 13 lat organizujemy Onkobieg, który jest finałem całorocznych działań Stowarzyszenia, a także naszym wielkim świętem.

Misją corocznego wydarzenia jest wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej. Pokazanie im, że nie jest nam obojętny ich los i choć w tak symboliczny sposób, jakim jest wysiłek fizyczny, łączymy się z nimi. Zależy nam również, aby świadomość obywateli w obszarze profilaktyki chorób nowotworowych była znacznie większa, a także ich zaangażowanie w działalność na rzecz osób chorych – wyjaśnia Kamil Dolecki, organizator i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

13 edycja będzie wyjątkowa!

Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do zmiany dotychczasowej formuły Onkobiegu.

W tej edycji - 13 września 2020 r., pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl – wspomina Szymon Bubiłek, organizator i Członek Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00. Organizatorzy zapowiadają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Będzie również grupa reprezentująca bieg przy Instytucie Onkologii składająca się z ok. 50 uczestników, którzy w ciągu godziny wspólnie pokonają trasę wyznaczoną na terenie Instytutu, realizując tyle okrążeń, ile są w stanie.

Jest to wspaniała forma spędzenia aktywnie wolnego czasu, pomagając przy tym osobom chorującym onkologicznie.

Z uwagi na fakt, że udział w wydarzeniu może wziąć każdy, razem z rodzinami i przyjaciółmi, takie spędzenie niedzielnego przedpołudnia prowadzi do wspólnej integracji ludzi.

To także dobra pora do szerzenia edukacji o zachorowaniach na choroby przewlekłe również wśród tych najmłodszych uczestników, promocji aktywności fizycznej, ale przede wszystkim, dzięki tej inicjatywie Stowarzyszenie może prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową przeznaczoną na cele rehabilitacyjne, leki, protezy czy dojazdy do referencyjnych Klinik.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 29.06.2020r. i potrwa do 20.07.2020r.

Przebiega wyłącznie drogą Internetową na stronie www.onkobieg.pl

Jako że 13 Onkobieg odbędzie się w nowej formule, a uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na ziemi, organizatorzy przygotowali akcję #Onkobieg, czyli w godzinach 7:00 – 13:00 podziel się zdjęciem z oznaczeniem #Onkobieg z godzinnej aktywności. Te zdjęcia to wyraz połączonej siły we wspólnej idei pomocy pacjentom, które będziemy wyświetlać na naszych kanałach!

Na tegoroczny Onkobieg, do dbania o własne zdrowie i wsparcia pacjentów onkologicznych, zapraszają przedstawiciele różnych grup zawodowych i społecznych, w tym: strażacy, lekarze, żołnierze i sportowcy – uczestnicy spotu.

Jeśli masz dobrą formę - możesz biec, jeśli mniejszą - krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz ,,nordic walking’’? - spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami są też osoby z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku inwalidzkim, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek.

Wszystko według myśli – Razem po zdrowie!

Wszelkie pytania dotyczące Onkobiegu Razem po zdrowie! można kierować do organizatorów:

• Kamila Doleckiego kamil.dolecki@sarcoma.pl

• Szymona Bubiłka szymon.bubilek@sarcoma.pl

13 Onkobieg Razem po zdrowie! wsparli:

Patronat Honorowy: Biuro Rzecznika Praw Pacjenta Partnerzy Misyjni: Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Psychoonkologii, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Warszawskie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST, Sarcoma Patients EuroNet, All.Can Polska, Stowarzyszenie Amazonek Centrum, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR. Partnerzy: Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Bristol-Myers Squibb, M&M Consulting Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o., Sidnet Solutions Sp. z o.o., Sport Evolution, Novartis Poland Sp. z o. o., Only Only, Nashi Art., Sanofi – Aventis sp. z o.o., Immedica Pharma, RFWW "Rawag" Sp. z o.o. Patronat medialny objęła redakcja Radia Eska, portal MedExpress.pl, czasopismo „Służba Zdrowia”, portal ZwrotnikRaka.pl