klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Onkobieg 2019

Onkobieg Razem po zdrowie!  to pierwsza w Polsce charytatywna impreza biegowa mająca na celu wsparcie pacjentów onkologicznych i profilaktykę zdrowotną. Od 12 lat w niedzielę uczestnicy Onkobiegu przybywają pod Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5, aby wesprzeć pacjentów w trakcie terapii onkologicznych i ich rodziny.

Podczas 60 minutowego biegu za każde okrążenie partnerzy przekazują środki finansowe na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA. Wpłat w postaci darowizn dokonują również biegacze rejestrujący się Internetowo. Rozmiar imprezy i jej charakter czynią z niej wielkie święto dla wszystkich osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla tych, którzy angażują się w pomoc pokonując kolejne kilometry. Onkobieg Razem po zdrowie! co roku podkreśla znaczenie wysiłku fizycznego w profilaktyce chorób nowotworowych.

Na przestrzeni 11 lat w Onkobiegu Razem po zdrowie! Warszawa wzięło udział ponad 12 000 uczestników, którzy wybiegali blisko 400 000 zł na działania edukacyjne i dla 220 potrzebujących osób walczących o zdrowie. Każdego roku fundamentem Onkobiegu Razem po zdrowie! jest 50 osobowy zespół  zawsze chętnych do pomocy wolontariuszy.

https://onkobieg.pl/