klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Konferencja Choroby Rzadkie ...

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Szanowni Goście,

Serdecznie zapraszam Państwa na:

 I Konferencję  Edukacyjną - Choroby Rzadkie z perspektywy polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Konferencja ta organizowana jest przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy współudziale Collegium Medicum UJ.

Jest ona adresowana do lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych, którzy organizują i sprawują opiekę nad pacjentami z chorobami rzadkimi w naszym kraju. Mimo, że z definicji każda z chorób rzadkich dotyka jedynie nieliczne osoby, to w sumie cierpi na nie setki tysięcy osób w naszym kraju, stanowiąc wyzwanie diagnostyczne, terapeutyczne, organizacyjnie i finansowe dla całego systemu ochrony zdrowia. Chcemy, żeby Konferencja ta stała się spotkaniem cyklicznym, które stanowić będzie płaszczyznę wymiany praktycznych, istotnych klinicznie informacji – stąd dobór tematów wykładów zorientowanych na najważniejsze aspekty kliniczne i organizacyjne opieki nad pacjentami z chorobami rzadkimi. Potrzeba organizacji Konferencji jest wynikiem uczestnictwa Szpitala w Europejskich Sieciach Referencyjnych Rzadkich Chorób Metabolicznych (MetabERN) oraz Europejskiej Sieci Referencyjnej Rzadkich Chorób Neurologicznych (ERN-RND).

Spotykamy się w dniu 14 września 2019 w Krakowie w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego. Kraków zawsze stanowił wiodący ośrodek na medycznej mapie Polski; jest także obecnie ważnym centrum w zakresie diagnostyki i leczenia chorób rzadkich. Cieszymy się, że zaproszenie Komitetu Naukowego konferencji przyjęło grono znakomitych naukowców i wybitnych lekarzy, z kraju i zagranicy, a także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Mam nadzieję, że Konferencja spotka się z Państwa zainteresowaniem, a prezentacje stanowić będą przyczynek do żywej dyskusji i wymiany doświadczeń.

Szczegóły na http://www.chorobyrzadkie-su.pl/

Serdecznie pozdrawiam,

prof. Maciej T. Małecki

Kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Metabolicznych

Pliki do pobrania

#1. Zaproszenie Konferencja Chorob Rzadkich.pdf

#2. Konferencja Chorób Rzadkich 14.09.2019 - PROGRAM.pdf