klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / MMM RR 19

 

 
 

Szanowna Pani Doktor, Szanowny Panie Doktorze

 
 

W roku 2019 International Society of Hypertension (Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego) zamierza przeprowadzić kolejne światowe, przekrojowe badanie o nazwie MAY MEASUREMENT MONTH 2019 (MMM19), w wolnym polskim tłumaczeniu MAJ MIESIĄCEM MIERZENIA ciśnienia tętniczego w Polsce w 2019 roku (MMM19), polegające na pomiarze ciśnienia krwi u dorosłych osób, u których w idealnym przypadku ciśnienie nie było mierzone w przeciągu co najmniej roku przed zakwalifikowaniem do niniejszego badania.

W dwóch poprzednich kampaniach MMM17 oraz MMM18, dzięki zaangażowaniu blisko 100 krajów na całym świecie dokonano włączenia do badania ponad 2 700 000 osób.

 
 

Patronat nad badaniem MMM19 w Polsce objęły: Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Polskie Towarzystwo Nefrologiczne, Polskie Towarzystwo Lipidologiczne, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Partnerzy Badania i Patroni Medialni.

Organizatorzy badania MMM19 na świecie i w Polsce kierują do Pani Doktor/Pana Doktora osobiste zaproszenie do uczestnictwa w tym wielkim badawczym, edukacyjnym i społecznym wyzwaniu. Tym samym, licząc na wsparcie udzielone przez Panią Doktor/Pana Doktora jako autorytetu medycznego w środowisku lokalnym, zwracamy się z apelem o rozpropagowanie idei badania MMM19 wśród innych Pracowników opieki zdrowotnej z którymi Pani Doktor/Pan Doktor współpracuje na co dzień, a także o osobiste zaangażowanie w naszą kampanię i włączenie do obserwacji własnych pacjentów.